Rejs w 2021 roku.

Jest nadzieja, że pandemia się skończy. Wiele ludzi jest już zaszczepionych i mogłoby wrócić na łono natury. W Grecji czekają na turystów jak na zbawienie, gdyż w dużej części na nich opiera sie gospodarka tego kraju. Wysłałem maila do zaprzjaźnionych armatorów w Grecji z pytaniem o dostępność jachtu w 2. połowie sierpnia 2021.
- Otrzymałem atrakcyjną propozycję jachtu: I have 14/08-28/08 Sun Odyssey 44i for 10 people. with Genoa 2021 and spray hood 2021. main sail 2 years old.
Warto kliknąć i zobaczyć Sun Odyssey 44i.
- Zdeklarowani i zakwalifikowani na rejs dokonali wpłat depozytu za jacht i armator w Grecji potwierdził jego otrzymanie. - Jacht już mamy!!!
- Z uwagi na realizację ważnego projektu rejs na S/Y "ANASTASIA" poprowadzi mój przyjaciel kapitan Krzysztof Laskowski. Poniżej proponowana przez Niego trasa rejsu:
Alimos Marina, Zatoka Posejdona, Kea, Andros, Tinos, Mykonos (Delos), Naxos, Amorgos, Milos, Nauplion, Hydra, Poros, Methana. Alimos Marina.
Kliknij na mapkę i powiększ....

TUTAJ klikając można zobaczyć co się działo na pokładzie S/Y ANASTASIA i nie tylko:)

1. dzień rejsu 14 sierpnia 2021. Sobota. Złoga wylądowała w Atenach, odebrała jacht i się zaokrętowała.
2. dzień rejsu 15 sierpnia 2021. Niedziela. Wypłynięcie z Aten. Zakotwicznie w zatoce pod Świątynia Posejdona. Zwiedzanie świątyni.
3. dzień rejsu 16 sierpnia 2021. Poniedziałek. Wypłyniecie o świcie ku wyspie KEA. Zwiedzanie KEA.
4. dzień rejsu 17 sierpnia 2021. Wtorek. Wypłyniecie ku wyspie Syros. Godz. 19 zacumowanie w stolicy Cykladów Ermaupolis na wyspie Syros.
5. dzień rejsu 18 sierpnia 2021. Środa. Zwiedzanie portu i miasta Ermaupolis na wyspie Syros.
6. dzień rejsu 19 sierpnia 2021. Czwartek. Raniutko ANATASIA rusza ku Mykonos. Ok. g. 10 zacumowała w Mykonos. Załoga wyprawiła się zwiedzać bajeczne miasto przyjazne LGBT+...
7. dzień rejsu 20 sierpnia 2021. Piatek. Rano Załoga udała się z mariny do portu, aby statkiem udać się do strożytnego centrum religijnego Greków na wyspie DELOS. Po powrocie Anastasia wypłynęła do Naxos i wieczorem zakotwiczyła w portowej zatoce.
8. dzień rejsu 21 sierpnia 2021. Sobota. Rano wyprawa do Bramy Ariadny na Naxos, później wypłynięcie na S Naxos do uroczego porciku - Marina Kalantos.
9. dzień rejsu 22 sierpnia 2021. Niedziela. Wypłynięcie do Katapola na Amorgos. Wyjazd autem do monastyru Panagia Hozoviotissa. Później wypłnięcie ku Melos - prawie 100 Mm.
10. dzień rejsu 23 sierpnia 2021. Poniedziałek. W nocy pełnej wiatru (wg. kapitana w porywach do 9 B) ranne dopłyniecie do Melos, aby odebrać mające nadejść części do naprawy windy kotwicznej. Części nie dotarły...
11. dzień rejsu 24 sierpnia 2021. Wtorek. Rano przyszły części, ale okazało się, że nie te co trzeba. Oczekiwnie na mechanika. Po monicie w Atenach mechanik przyszedł, obejrzał i stwierdził, ze musi wziąć inne części i przyjdzie wieczorem.
12. dzień rejsu 25 sierpnia 2021. Środa. Znowu oczekiwanie na części, które mją przypłynąc promem o g. 13. Czas nagli - w piątek, a więc pojutrze powinna Anastasia być w Atenach, a to ok 200 Mm... Najwyższy czas płynąć non stop do ATEN! Tam winda kotwiczna nie będzie już potrzebna!!! Na szczęście wiatry będą słabe, ale niestety, część drogi trzeba będzie iść na silniku. Wczesnym popołudiem ANATASIA wyszła z portu ADAMAS na Milos. Kurs ATENY.
13. dzień rejsu 26 sierpnia 2021. Czwartek. Wieczorem ANASTASIA szczęśliwie staneła na kotwicy na wyspie FLAVES w Zatoce Sarońskiej. Do Aten już tylko ok. 15 Mm.
14. dzień rejsu 27 sierpnia 2021. Piątek. Po śniadniu, na żaglach ANASTASIA udała się do Aten. Ok. godz. 12 zacumowała w Marinie Alimos, a złoga udała się na zwiedzanie Aten. Rozmowy z armatorem przebiegły pomyślnie dla obu stron. Jacht zoształ przyjęty przez armatora i przygotowywany do kolejnych rejsów.
15. dzień rejsu 28 sierpnia 2021. Sobota. Rano załoga uporządkowała i opuściła jacht udając się na lotnisko Elefterios Wenizelos w Atenach. Samolot wstartował z prawie godzinnym opóźnieniem i ok. godz. 11 już czasu Polskiego wylądował w Warszawie. Samochodami załoga udała sie do domów.

To już koniec tej wyprawy na Cyklady. Sumując: załoga wróciła cała i zdrowa, Jacht wrócił sprawny (poza drobnym incydentem z kotwicą bez winy załogi, który został wyjaśniony z armartorem). Zostały bez wątpienia duże ilośći mocnych wrażeń żeglarskich, turystycznych i towarzyskich. - Tego się nie kupi, to trzeba przeżyć...

Załoga w składzie: Basia L, Ewa M., Ewa R., Natalia Ł., Bartek N., Grzegorz M., Krzysztof Ch., Mariusz R., Łukasz M. i Kapitan Krzysztof Laskowski.