28 kwietnia odbyło sie kolejne spotkanie absolwentów I LO im. Mikołaja Kopernika w Toruniu - rocznik matury 1963.

Dla utrzymania aktualności strony (np. w przeglądarce Chrome) trzeba kliknąć na nią prawą myszką, a w okienku kliknąć Załaduj ponownie ramkę.

Termin: 28 kwietnia 2019 roku.

Powód: kilkadziesiąt młodych ludzi 60 temu (1 września 1959 r.) spotkało się na 4 lata w murach zacnej uczelni w Toruniu o kilkusetletniej tradycji.
       Było to 1. Liceum Ogólnokształcące im Mikołaja Kopernika przy ul. Zaułek Prosowy 1.

Jak to się zaczęło? Oczywiście do inicjowania i kontynuowania spotkań konieczni są liderzy: są nimi Henia Szajda i Jerzy Dąbrowski - uznanie i wielkie dzięki!!!

Miejsca ostatniego spotkania: Kościół Św. Ducha przy Rynku Staromiejskim w Toruniu i HOTEL NICOLAUS przy ul. Ducha Świętego 14-16.

Inspiracją ostatniego spotkania była msza w Kościele Św. Ducha za Naszą wychowawczynię Ś.P. Panią Emilię Guzińską.

Poniżej po lewej Córka Pani Profesor Pani Mariola Szozda.

Poniżej my po mszy, od lewej: Marian Kwiecień, Witold Szpanelewski, Waldemar Dworznikowski, Koleżanka kolegi Waldemara, Córka Ś.P. Emili Guzińskiej Pani Mariola Szozda, Henryka Szajda (Pacholec), Jej przyjaciółka ze studiów na filologii polskiej i późniejsza nauczycielka j. polskiego w 1. LO w Toruniu, Lucyna Malinowska, Irena Kuźbicka (Ruszkowska), Teresa Chabros (Zielińska), Stefania Maciudzińska (Wysińska), Jerzy Dąbrowski, Ryszard Szczerban, Lech Staniszewski, Bogdan Pasturski.
Warto kliknąć na zdjęcie poniżej i obejrzeć w powiększeniu...

My prze Św. Duchem>

Poniżej kilka zdjęć z Hotelu Nicolaus. Kliknij na zdjęcia poniżej i obejrzyj w powiększeniu...

 

W trakcie spotkania wróciliśmy wspomnieniami do naszych i trudnych i pięknych chwil młodości spędzonych w 1. Liceum w Toruniu.

Po spotkaniu wielu z nas musiało wrócić do swych domów np. w Inowrocławiu lub  nawet w Szczecinie... Część na zaproszenie Irenki poszła do Niej na dobrą kawkę...

Koleje spotkanie zaplanowaliśmy 25 kwietnia 2020 roku...

Niebawem zmieszczę zdjęcia i informacje o poprzednich spotkaniach...

OpracowałRyszard Szczerban.